Sağlık Sigortası Neden Yapılır?

ANASAYFA SİGORTA BLOG Sağlık Sigortası Neden Yapılır?

Sağlık Sigortası Neden Yapılır?

Ongun Sigorta

Sağlık sigortası; insanlara yaşamları boyunca başlarına gelebilecek olan sağlık problemlerine karşı, maddi güvence sunar. Poliklinik hizmetlerinden olan; muayene, tahlil, tetkik, röntgen, mr gibi, tanı ve tedavi işlemlerinin (ayakta tedavi) yanı sıra; kalp, kanser, yoğun bakım, ameliyat gibi yatarak tedavi gerektiren yüksek maliyetli tıbbi harcamalar, sağlık sigortasından karşılanmaktadır. Özel sağlık sigortaları, ACİL müdahale gerektiren sağlık problemleri ve-veya kaza sonucu müdahalelerin yapılması için de ödeme yapan sigorta poliçeleridir.

Kişilerin sağlık sigortasına dahil olmadan önce var olan hastalıkları kapsamı dışıdır. Sağlıklı iken sisteme dahil olup, ara vermeden poliçenizi devam ettirmeniz çok önemlidir. Sağlık poliçenizin, dördüncü yılında ömür boyu yenileme garantisi alabilmeniz için olabildiğince erken yaşlarda ve sağlık problemleriniz nüksetmeden sisteme dahil olmalısınız.

Yeni doğan bebeklerde, annenin doğum teminatlı sağlık poliçesinden doğumun gerçekleşmesi durumunda, bebeğin sigorta primi ödenerek annenin poliçesine dahil edilecektir. Otomatik olarak bebek için ömür boyu yenileme garantisi hakkı ve doğuştan gelen genetik hastalıklar güvence altında olacaktır. Sigorta şirketi, yeni doğan bebeğin epikriz raporunu görüp, bebeği sisteme dahil ederek bu hakları verecektir.  Sağlık sigortalarında kazanılan hakların devam edebilmesi için poliçelerin aralıksız devam ettirilmesi şarttır.

Bu yazımızda, Sağlık Sigortasının sizler için her şeyden çok önemli olduğunu hatırlatmak istedik. İnsanlar, COVİD-19 salgınından dolayı sağlık problemleri yaşadıklarında, maalesef anladılar ki özel sağlık sigortaları an itibarı ile çok işe yaramıştı!

 

Her şeyden vazgeçebilirsiniz ama sağlığınızdan ve sevdiklerinizden asla!

 

Sağlık sigortası uzmanımız, size özel poliçe çeşidi ve-veya plan tercihinde size yardımcı olacaktır!

Lütfen  bizi arayın yardımcı olalım!

 

 

SAĞLIK SİGORTAN İÇİN BAŞVUR

 

SAĞLIK SİGORTASI GENEL BİLGİLER

 

#SağlıkSigortası

#ÖzelSağlıkSigortası

#TamamlayıcıSağlıkSigortası

#SağlıkSigortasıFiyatları

#EnUygunSağlıkSigortası

 TEKLİF AL