2021 Afet ve Eğitim Yılı & Türkiye ve Deprem

ANASAYFA SİGORTA BLOG 2021 Afet ve Eğitim Yılı & Türkiye ve Deprem

2021 Afet ve Eğitim Yılı & Türkiye ve Deprem

Ongun Sigorta

Ülkemizdeki Deprem Gerçeği Hakkında Önemli Adım?

Toplumda olası afetlere karşı bilincin oluşturulması, afet risklerini azaltarak önlem alma konusunda davranış değişikliği oluşturulması maksadı ile 2021 yılı Türkiye Afet Eğitim Yılı İlan edildi!

İçişleri Bakanlığımız, 2021 yılı başından bu yana, Türkiye Afet Eğitim Yılı kapsamında 5 milyon vatandaşa ulaşmıştır. Hedeflenen ise 51 Milyon kişidir.

İçişleri Bakanlığının AFAD İle birlikte Depreme ilişkin olarak, 2021 yılında başlattığı Türkiye Afet Eğitim Yılı kapsamında, ülkemiz vatandaşlarının deprem öncesi, sırası ve sonrasına ilişkin uyarılarından oluşan manifestosu yayınlandı.

Depremde İlk 6 Saatte Yapılacaklar!

-Deprem anında sakin kalın!

-Balkon, merdiven ve asansörlerden uzak durun!

-Çök, kapan, tutun hareketiyle hedefinizi küçültün!

-Yangın ve patlamaları engellemek için ocağı, su vanasını ve gaz koku alınmıyorsa elektrik şalterini kapatın!

-Afet ve Acil Durum Çantasını yanınıza alarak hızlı adımlarla binayı terk edin!

-E-Devlet üzerinde size belirtilen size en yakın toplanma alanına yürüyerek gidiniz!

-Yetkililer çağrıda bulununcaya kadar toplanma alanında kalın!

-Toplanma Alanından, barınma alanına geçiş için yetkililerin yönlendirmelerini bekleyin!

-Acil yardım araçlarının hızla ulaşım sağlamaları için ilk 6 saat aracınızı kesinlikle kullanmayın ve trafiğe çıkmayın!

-İletişim sistemlerinin kilitlenmemesi amacıyla operatörünüz üzerinden arama yapmayın!

-Sms ve İnternet tabanlı uygulamaları tercih edin!

Kaynak: https://www.afad.gov.tr/2021-afet-egitim-yili-kapsaminda-ulasilan-kisi-sayisi-5-milyonu-asti-hedef-51-milyon

Deprem anında yapılması gerekenler için aşağıdaki linkten videoyu izleyebilirsiniz;

Kaynak:https://www.afad.gov.tr//kurumlar/afad.gov.tr/Tasarim/Depremin_I_lk_6_Saati_22Ocak.mp4

Dask Neden Önemli?

Toplumsal ve sosyal sorumluluğumuz gereği, ONGUN SİGORTA olarak siz değerli sigortalılarımızla bu farkındalık projesine katkı sunmak adına, 2021 yılında başlatılan Afet Eğitim Yılını sizlerle paylaşmak istedik.

Değerli ev sahipleri; toplumsal sorumluluğunuz gereği, Afet Eğitim Yılına katkı sunmanız adına, Deprem Sigortanızı (DASK) ihmal etmeden yaptırarak, oluşan bu farkındalığı desteklemeli ve maddi kayıplarınızın önüne geçerek yaşadığınız evleri güvence altına almalısınız!

Unutmayınız ki! “Mal Canın Yongasıdır”

Dask Hakkında?

Dask Poliçesi Ne Kadar

Konut Sigortası Fiyatları

Konut Paket Sigortası Fiyatları Hakkında

DASK TEKLİFİ AL

#2021YılıTürkiyeAfetEğitimYılı

#TürkiyeVe Deprem

#DepremSigortası

#DaskSigortası

#DaskPoliçesi

#DaskFiyatları2021