Elektrikli araç kaskosu nedir 2023

ANASAYFA SİGORTA BLOG Elektrikli araç kaskosu nedir 2023

Elektrikli araç kaskosu nedir 2023

Ongun Sigorta

Ülkemizde 2020’li yıllardan itibaren Hybrid araçlarla birlikte, tamamen elektrikli araçların satışı ivme kazanmıştır. 29 Ekim 2022 yılında üretimi başlayan elektrikli yerli otomobilimiz TOGG’un, 2023 yılında satışları ve teslimleri başlamıştır. Dolayısıyla, ülkemizde elektrikli araçlara olan ilgi giderek artmaya devam etmektedir. Elektrikli araçların diğer araçlara nazaran çevreci olması, ciddi yakıt tasarrufu sağlaması ve düşük bakım maliyetlerine sahip olması, insanlarda tercih nedeni oluşturmaktadır.

Araç sahipleri, araç grubu tercihinde bulunurken, genel olarak SUV araçlara yönelmektedir. İnsanlar araç satın alırken, aynı zamanda hem SUV ve hem de elektrikli araç olmasını istemektedir. Sigorta şirketleri de elektrikli araç sayılarının yollarda artmasına paralel olarak, elektrikli araçlara yönelik yeni ürün kasko sigortalarını devreye alarak, bu araçları teminat altına almaktadırlar. Acentesi olduğumuz Ak Sigorta’nın, elektrikli araçlar için devreye aldığı, “E-Kasko Sigortasının” detayları aşağıdaki gibidir. 28.09.2023

Ak Sigorta E-Kasko Teminatları

-Kasko

-Deprem

-Sel ve su baskını

-Doğal afet

-Acil tıbbi yardım

-Ak Sigorta yardım

-Mini hasar onarım

-Ferdi kaza

-Anahtar çalınması

Diğer motorlu araçlarda olduğu gibi, Kasko Sigortası genel şartları geçerlidir.

Ak Sigorta E-Kasko Fark Yaratan İçerikler

•Elektrikli Araçlara Özel Tasarlanan İlk Kasko

•%100 Elektrikli Araç Müşterilerinin İhtiyaçlarına Özel Ürün

•E-Kasko’ya Özel Yol Yardım Hizmetleri

•Muafiyetsiz Batarya Teminatı

•Yolda Şarj Bitmesine Karşı Mobil Şarj Desteği

•Yanlış Şarj Dolum Hasarları Teminatı

•Araca Ait Şarj Ekipmanlarına Koruma

•Aksigorta Müşterilerine Özel Her Şarjlanmada %10 İndirim

E-Kasko’ya Özel Yol Yardım Hizmetleri Nelerdir?

1. Elektrikli Araçlar Limitsiz Çekim + Şarj Opsiyonlu

• Arıza halinde en yakın servise çekim hizmeti
  • 7x2 B segment ikame araç
  •  

2. Elektrikli ve Hibrit Araçlar Yol Yardım ve Onarım

• 30x2 D segment ikame araç
  • Arıza halinde aracın tamir olacağı servise KM sınırsız çekim hizmeti
  • Şarj bitmesi durumunda yılda 2 defa ücretsiz (adres, servis veya şarj istasyonuna ) çekim hizmeti

Muafiyetsiz Batarya Teminatı

•Elektrikli araçlarda, üretici firmanın batarya garanti süresi boyunca Muafiyet yok

•Araç pilinin garanti kapsamı dışına çıkıldığı durumda;

1.Üretici firmanın tespit edeceği batarya sağlığı oranına

2.Batarya sağlığının belirlenemediği durumda, araç yaşı ve km bilgilerine göre

En fazla %50 oranında kıymet artışı (eskime payı) indirimi uygulaması yapılacaktır.

Yanlış Şarj Dolum Hasarları Teminatı

•Şarj istasyonu ya da şarj istasyonuna ait şarj ekipmanlarından kaynaklanan, araca ve/veya bataryaya gelebilecek hasarlar teminat altında.

•Müşterilerimizin hayatında önemli yer tutan şarjlanma anları, Aksigorta güvencesi ile koruma altında.

Araca Ait Şarj Ekipmanlarına Koruma

• Araca ait orijinal şarj ekipmanlarının çalınması
  • 3.kişiler tarafından hasar verilmesi

Poliçe süresince 2 defa, toplamda 10.000 TL limit ile sınırlı olacak şekilde Aksigorta koruması altında.

Yolda Kalmaya Karşı Mobil Şarj Desteği

Araç şarjının tükenmesi nedeniyle yolda kalması durumunda, mobil şarj hizmeti verilmektedir.

• Bu hizmet poliçe süresi boyunca yılda bir defa verilmektedir.
  • Mobil şarj hizmeti sadece İstanbul ili sınırları içerisinde verilmektedir.
  • Mobil şarj hizmeti 20-30 dk şarj ile 80 km menzile kadar acil yol yardım hizmeti olarak sunulmaktadır.

• Bu hizmet Marm Assistance firması tarafından müşterilerimize sunulacaktır.
  • Mobil Şarj Hizmet Numarası 0850 393 71 55

E-Kasko Avantajlar

E-Şarj Firmasından %10 Şarjlanma İndirimi

E-Şarj firması ile yaptığımız işbirliği ile E-Kasko sahibi müşterilerimize özel %10 indirim sunuyoruz.

•Müşterilerimiz Aksigorta mobil uygulaması üzerinden alacakları kendilerine özel kod ile 1 yıl boyunca E-Şarj noktalarından %10 indirimli şarjlanma gerçekleştirebilecekler.

E-Kasko Sıkça Sorulan Sorular

• Hasar anında ne yapılmalı?

Mevcut poliçelerimizde olduğu gibi 444 27 27 üzerinden destek alınabilir.

• Mobil şarj yol yardım hizmeti nasıl kullanılacak?

M-Şarj hizmeti poliçelerimize teminat olarak yılda 1 kez kullanım hakkı ile verilmektedir. Araç sahipleri, 0850 393 71 55 numaralı hattan Marm Asistans ile görüşerek bu hizmetten faydalanabileceklerdir.

• M-Şarj Hizmeti ne kadar sürede müşterimize ulaşacak?

Bu hizmet şuan için sadece İSTANBUL ilimiz sınırları içerisinde verilmektedir. Ulaşım süresi, aracın lokasyonuna ve trafik durumuna göre değişebilecektir.

• Sigortalılar M-Şarj hizmetini 2. defa almak isterlerse ne olur?

Bu hizmet yılda bir defa verilmektedir. 2. defa almak isteyen sigortalılar ücretini ödeyerek bu hizmetten faydalanabilirler.

• E-Kasko poliçesi olan müşterilerimiz araç değişikliği zeyili ile elektrikli olmayan bir aracı poliçeye ekletebilir mi?
  • Cam Teminatı veriliyor mu?

Evet, E-Kasko poliçelerimizde Cam Teminatı standart olarak Muafiyetsiz verilmektedir.

Kaynak: Ak Sigorta A.Ş.’dir. 28.09.2023.

Uyarı! Ak Sigorta, E-Kasko Teminat içeriklerinde ve tüm poliçe detaylarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Elektrikli Araç Kaskosu için TIKLAYINIZ

#ElektrikliAraçKaskosuNedir2023

#ElektrikliAraçSigortası

#EnUygunElektrikliAraçKaskosu

TEKLİF AL